fbpx
Nasi trenerzy | Akademia Retoryki

Każde

nasze szkolenie krojone jest na miarę konkretnego klienta, według jego potrzeb. Zajęcia odbywają się zarówno w grupach, jak i indywidualnie. Oto przykładowe rodzaje kursów, jakie oferuje Akademia Retoryki:

 1. Marka osobista – znaczenie i tworzenie. Potęga pierwszego wrażenia
 2. Komunikacja niewerbalna. Jak czytać innych i panować nad własną mową ciała.
 3. Efekt WOW! Wystąpienia publiczne i prezentacje w biznesie.
 4. Mówisz i masz. Jak skutecznie argumentować i przekonywać.
 5. Krytyczne myślenie. Czyli obrona przed manipulacją.
 6. Cena czasu. Jak prowadzić zebrania, aby nie tracić czasu.
 7. Charyzmatyczny mówca. Jak uwieść odbiorcę.
 8. Pokonać hydrę. Czyli jak walczyć z tremą.
 9. Wystąpienia medialne. Jak oczarować dziennikarzy i widzów.
 10. Gra do jednej bramki czyli sztuka komunikacji z zespołem.
 11. Debaty oksfordzkie czyli mistrzowie argumentacji i kontrargumentacji.
 12. Walczymy o swoje czyli sztuka negocjacji.
 13. Skała. Jak zbudować silny zespół.
 14. Mogę sprzedać wszystko. Skuteczne techniki sprzedaży.
Wszystkie kursy i szkolenia możemy także prowadzić na poziomie zaawansowanym. Jesteśmy również otwarci na sugestie, możemy przygotować program biorąc pod uwagę konkretne zapotrzebowanie klienta. Oferujemy zajęcia grupowe oraz indywidualne.
 

Nasi trenerzy przygotowują zarówno do wystąpień w języku polskim, jak i angielskim. Piszemy również przemówienia na zadany przez klienta temat.

Nasi trenerzy

ANETA WRONA

Trenerka i konsultantka z wieloletnim doświadczeniem. Posiada bogatą praktykę biznesową i wieloletnią praktykę dziennikarską menadżerską i trenerską. Prowadzi autorskie warsztaty i sesje coachingowe z wystąpień publicznych i komunikacji dla firm, przedstawicieli biznesu, dziennikarzy i polityków. Jest też specjalistką do spraw kreowania medialnego wizerunku.

Doświadczenie trenera i coacha zdobywała w firmach: Katarzyna Korpolewska Profesja Consulting, gdzie prowadziła szkolenia z zarządzania, komunikacji i negocjacji i Sandler Training International, instytucie specjalizującym się w zaawansowanych technikach sprzedaży. W 2010 wykładała w Szkole Głównej Handlowej Innowacyjne Techniki Sprzedaży, od 2012 wykładowca w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa imienia Heleny Chodkowskiej w Warszawie. 

Wieloletnia dyrektor programowa i członek zarządu stołecznego Radia Kolor. Dziennikarka lubelskiego radia Puls, TVP 3, Radia Kolor, Programu III Polskiego Radia. Była dyrektor wydawnicza ViMedia. W latach 2008-2009 rzecznik prasowa i dyrektor marketingu Telewizji Polskiej S.A. Wykładowca w Akademii Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku – wystąpienia publiczne i budowanie marki osobistej.

Odtwórz wideo

Szkolenia między innymi dla: A&P Brands,Wolters Kluwer, Dominet Bank, Kancelaria Prezydenta RP, Ministerstwo Infrastruktury, Telekomunikacja Polska, Raben, Urzędy Miasta Stołecznego Warszawy, Orange, Bałtycki Terminal Kontenerowy, Kopex Machinery, Braster, Polskie Radio, Polski Instytut Dyplomacji, Personal Reactor, Akademia Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, Grupa WP, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MARIUSZ ZAGÓRSKI

Doktor nauk humanistycznych, filolog klasyczny, literaturoznawca, wykładowca w Instytucie Filologii Klasycznej UW, gdzie prowadzi m.in. zajęcia z kreatywnego pisania i sztuki pisania przemówień, doradca i trener w zakresie komunikacji i wystąpień publicznych.

Gościł z wykładami na wielu renomowanych uniwersytetach, m.in. w Oksfordzie, Berlinie i Rzymie, działa w sieci European Speechwriter Network, prowadzi stronę Sztuka Pisania Przemówień: facebook.com/SztukaPrzemawiania.

Odtwórz wideo

RADOSŁAW CZEKAN

Trener wystąpień publicznych, argumentacji i debatowania, mówca TEDx Warsaw 2019. Jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników, sędziów i trenerów debatowania sportowego w Polsce. To m.in. półfinalista Uniwersyteckich Mistrzostw Świata w Debatowaniu w kategorii EFL, nauczyciel retoryki w IB Raszyńska oraz trener kadry narodowej na Mistrzostwa Świata Debatowania Licealistów. Utytułowany międzynarodowo zawodnik, sędzia i trener debat sportowych  m.in.: na turniejach w Oxfordzie, Londynie, Moskwie, Lizbonie, Rydze czy Belgradzie.

Do tej pory z jego doświadczenia skorzystało ponad 5000 uczestników, w tym specjaliści i menedżerowie korporacji, urzędnicy wyższego szczebla, politycy oraz osoby indywidualne, a także Orlen, BZ WBK, Roche, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Findwise, Monday PR, College of Europe w Natolinie, Warsaw Euro-Atlantic Summer Academy, akademie liderskie Fundacji im. Lesława Pagi, Agile Warsaw, POLIS’19 Congress, Kongres Kadry, mówcy warszawskich TEDx. Na jego autorskich zajęciach z debatowania dla dorosłych pojawiają się osoby z kilkunastu branż od IT, poprzez marketing, consulting, prawo, finanse aż po dziennikarstwo i kulturę.

Odtwórz wideo
Radosław specjalizuje się w treningu wystąpień publicznych, argumentacji, debatowania, a w ramach współpracy proponuje warsztaty dla zespołu, konsultacje oraz indywidualne zajęcia, moderacje debat i przygotowanie przemówień, które przekonują nawet nieprzekonywalnych.
Wystąpienie Radosława Czekana na TEDx Warsaw 2019: https://www.youtube.com/watch?v=dAmymv-9bqg

MIKOŁAJ KRUPA

Doświadczony debatant, sędzia oraz trener debat oksfordzkich.

Wieloletni członek Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców, trener podstaw retoryki oraz wystąpień publicznych – prowadzący warsztaty indywidualne oraz grupowe dla między innymi Akademii Liderów Rzeczpospolitej, Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości, Krakowskiej Akademii Samorządności, Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych, a także Studenckich Kół Naukowych. Współtworzył i koordynował Akademickie Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich oraz Szkołę Debaty – najstarszy turniej debat oksfordzkich w Polsce. Prywatnie fizyk i fanatyk nieoczywistego łączenia umiejętności retorycznych ze światem nauk ścisłych.

JAKUB PODGAJNIK

Trener wystąpień publicznych i krytycznego myślenia, doświadczony debatant i sędzia debat oksfordzkich.

Założyciel koła debat oksfordzkich na Uniwersytecie Warszawskim, sędzia debat oksfordzkich współpracujący z fundacją Nowy Głos. Mistrz Polski Debat Parlamentarnych w kat. novice 2020 r. Sędziował finały mistrzostw Warszawskiej Ligi Debatanckiej. Organizator wielkich debat charytatywnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe z zakresu wystąpień publicznych, retoryki, komunikacji i krytycznego myślenia, pomaga również w przygotowaniach do konkretnych wystąpień.
20200924140356_IMG_3637-Edit

HUBERT KRZYŻOWSKI

Trener emisji głosu z elementami wystąpień publicznych.

Absolwent certyfikowanych kursów z zakresu emisji głosu i impostacji oraz Państwowej Szkoły Muzycznej im. Witolda Rowickiego w Żywcu. W Akademii specjalizuje się w logopedii ogólnej.

Prowadził zajęcia indywidualne oraz grupowe między innymi dla Akademii Liderów Rzeczpospolitej, czy Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych. Na co dzień głównie współpracuje z osobami pracującymi głosem, opierając swoją praktykę o autorską metodę kształcenia głosu i mowy. W swojej pracy łączy wiedzę z zakresu logopedii artystycznej z efektywnymi technikami autoprezentacji i budowania wizerunku głosem.

W Akademii Retoryki prowadzi również zajęcia z zakresu retoryki i krytycznego myślenia dla dzieci. Prywatnie pasjonat skrzypiec i aktywnego spędzania wolnego czasu.

mail

ŁUKASZ SŁONIOWSKI

Trener wystąpień publicznych, sprzedażowych oraz kompetencji liderskich. Inicjator najstarszego nieprzerwanie realizowanego turnieju debat oksfordzkich Polsce – krakowskiej „Szkoły Debaty”. Wieloletni współpracownik fundacji „Szkoła Liderów”.

Był tutorem w programie „Liderzy” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Trzykrotnie był radnym Miasta Krakowa. Poprowadził już ponad sto szkoleń, przez prowadzone przez niego szkolenia i debaty przewinęło się blisko 10.000 osób. Sam szkolił się u m. in. u T. Harva Ekera i Blaira Singera – amerykańskich gigantów szkoleń sprzedażowych. Obecnie jest Wiceprezesem w Krakowskim Parku Technologicznym, którego misja brzmi: pomagamy biznesom rozwijać się szybciej. Przewodniczy też Radzie Programowej Radia Kraków.

JERZY PORABIK

Doświadczony i skuteczny trener komunikacji, sprzedaży oraz wystąpień publicznych i biznesowych. Entuzjasta nowoczesnego podejścia do sprzedaży, bazującego na budowaniu długotrwałych relacji.

Ekspert w dziedzinie Customer Experience oraz praktyk w tworzeniu Blended learningu w organizacjach. Absolwent Influence Speaker Academy TOP GUN by Krzysztof Hillar, akredytowany konsultant Insights Discovery. Wspiera menadżerów w budowaniu kompetencji przywódczych oraz odpowiada na pytania w jaki sposób skutecznie kreować swoją własną markę sprzedawcy.