Szkolenia

Każde
nasze szkolenie krojone jest na miarę konkretnego klienta, według jego potrzeb. Zajęcia odbywają się zarówno w grupach, jak i indywidualnie. Oto przykładowe rodzaje kursów, jakie oferuje Akademia Retoryki.

  • Sztuka publicznego przemawiania
  • Radzenie sobie ze stresem podczas wystąpień przed publicznością
  • Mowa ciała. Jak panować nad samym sobą
  • Budowa marki osobistej
  • Skuteczne występowanie w mediach
  • Metody prowadzenia negocjacji
  • Komunikacja międzypokoleniowa
  • Komunikacja międzykulturowa
  • Sztuka pisania przemówień

Nasi trenerzy przygotowują zarówno do wystąpień w języku polskim, jak i angielskim. Piszemy również przemówienia na zadany przez klienta temat.


Nasi wykładowcy

Aneta Wrona

Trenerka i konsultantka z wieloletnim doświadczeniem. Posiada bogatą praktykę biznesową i wieloletnią praktykę dziennikarską menadżerską i trenerską. Prowadzi autorskie warsztaty i sesje coachingowe z wystąpień publicznych i komunikacji dla firm, przedstawicieli biznesu, dziennikarzy i polityków. Jest też specjalistką do spraw kreowania medialnego wizerunku.

Doświadczenie trenera i coacha zdobywała w firmach: Katarzyna Korpolewska Profesja Consulting, gdzie prowadziła szkolenia z zarządzania, komunikacji i negocjacji i Sandler Training International, instytucie specjalizującym się w zaawansowanych technikach sprzedaży. W 2010 wykładała w Szkole Głównej Handlowej Innowacyjne Techniki Sprzedaży, od 2012 wykładowca w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa imienia Heleny Chodkowskiej w Warszawie. Wieloletnia dyrektor programowa i członek zarządu stołecznego Radia Kolor. Dziennikarka lubelskiego radia Puls, TVP 3, Radia Kolor, Programu III Polskiego Radia. Była dyrektor wydawnicza ViMedia. W latach 2008-2009 rzecznik prasowa i dyrektor marketingu Telewizji Polskiej S.A. Wykładowca w Akademii Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku – wystąpienia publiczne i budowanie marki osobistej. Szkolenia między innymi dla: A&P Brands,Wolters Kluwer, Dominet Bank, Kancelaria Prezydenta RP, Ministerstwo Infrastruktury, Telekomunikacja Polska, Raben, Urzędy Miasta Stołecznego Warszawy, Orange, Bałtycki Terminal Kontenerowy, Kopex Machinery, Braster, Polskie Radio, Polski Instytut Dyplomacji, Personal Reactor, Akademia Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych., Grupa WP, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Aneta Wrona

dr Agnieszka Kowalczewska

Wykładowca, certyfikowany trener grupowy, coach, dziennikarka

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW oraz dyplomowany trener grupowy Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej i Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Absolwentka Instytutu Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Była dziennikarka TVP S.A., Tygodnika Newsweek Polska oraz Tygodnika Polityka.

Jest założycielką Instytut Edukacji i Psychoterapii REDMAN, gdzie równolegle z działalnością naukowo-dydaktyczną prowadzi szkolenia, warsztaty oraz sesje indywidualne w obszarze rozwoju osobistego, komunikacji interpersonalnej, kreowania marki osobistej, komunikacji międzykulturowej oraz coachingu kariery. Wykłada m.in w Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Prowadziła zajęcia ze studentami w języku polskim i angielskim.

Specjalizuje się w kreatywnym podejściu do komunikacji w organizacjach, rozwoju umiejętności interpersonalnych i psychospołecznych, sztuce prezentacji i wystąpień publicznych. W swojej pracy wykorzystuje teorię i praktykę terapii Gestalt, psychodramę oraz pracę z ciałem.

dr Agnieszka Kowalczewska

Radosław Czekan

Półfinalista Uniwersyteckich Mistrzostw Świata w Debatowaniu (EFL), sędzia międzynarodowy i krajowy formatu brytyjskich debat parlamentarnych.

Zawodowo zajmuje się szkoleniem dorosłych i młodzieży z debat publicznych, argumentowania i krytycznego myślenia. W ramach Warsaw Euro-Atlantic Summer Academy (College of Europe) szkolił polityków, urzędników wyższego szczebla i przedstawicieli biznesu ze strategii w debatach publicznych, a pracowników BZWBK zapoznawał z wykorzystaniem debat w korporacjach i lokalnych społecznościach. Razem z Fundacją Polska Debatuje od 5 lat działa na rzecz budowania sieci klubów debat na czołowych uniwersytetach i w liceach.

Tylko w ostatnich miesiącach moderował 20 eksperckich debat konsultacyjnych w ramach projektu „Wdrażanie Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych – wspólna sprawa”, a obecnie jest nauczycielem retoryki w IB World School Raszyńska w Warszawie.

Swoją wiedzą, doświadczeniem i pasją do debatowania podzielił już się z ponad 4 000 uczestników prowadzonych przez niego szkoleń i debat. W ramach współpracy proponuje warsztaty dla zespołu, konsultacje oraz indywidualne zajęcia czy symulacje debat, sesji plenarnych i przemówień perswazyjnych.

Radosław Czekan

Mariusz Zagórski

Doktor nauk humanistycznych, filolog klasyczny, literaturoznawca, wykładowca w Instytucie Filologii Klasycznej UW, gdzie prowadzi m.in. zajęcia z kreatywnego pisania i sztuki pisania przemówień, doradca i trener w zakresie komunikacji i wystąpień publicznych.

Gościł z wykładami na wielu renomowanych uniwersytetach, m.in. w Oksfordzie, Berlinie i Rzymie, działa w sieci European Speechwriter Network, prowadzi stronę Sztuka Pisania Przemówień: facebook.com/SztukaPrzemawiania.

Mariusz Zagórski