Szkolenia

Każde

nasze szkolenie krojone jest na miarę konkretnego klienta, według jego potrzeb. Zajęcia odbywają się zarówno w grupach, jak i indywidualnie. Oto przykładowe rodzaje kursów, jakie oferuje Akademia Retoryki:

  • Sztuka publicznego przemawiania
  • Radzenie sobie ze stresem podczas wystąpień przed publicznością
  • Mowa ciała. Jak panować nad samym sobą
  • Budowa marki osobistej
  • Skuteczne występowanie w mediach
  • Metody prowadzenia negocjacji
  • Komunikacja międzypokoleniowa
  • Komunikacja międzykulturowa
  • Sztuka pisania przemówień

Nasi trenerzy przygotowują zarówno do wystąpień w języku polskim, jak i angielskim. Piszemy również przemówienia na zadany przez klienta temat.

 

Nasi wykładowcy:

 

Aneta Wrona

Trenerka i konsultantka z wieloletnim doświadczeniem. Posiada bogatą praktykę biznesową i wieloletnią praktykę dziennikarską menadżerską i trenerską. Prowadzi autorskie warsztaty i sesje coachingowe z wystąpień publicznych i komunikacji dla firm, przedstawicieli biznesu, dziennikarzy i polityków. Jest też specjalistką do spraw kreowania medialnego wizerunku.

Doświadczenie trenera i coacha zdobywała w firmach: Katarzyna Korpolewska Profesja Consulting, gdzie prowadziła szkolenia z zarządzania, komunikacji i negocjacji i Sandler Training International, instytucie specjalizującym się w zaawansowanych technikach sprzedaży. W 2010 wykładała w Szkole Głównej Handlowej Innowacyjne Techniki Sprzedaży, od 2012 wykładowca w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa imienia Heleny Chodkowskiej w Warszawie. Wieloletnia dyrektor programowa i członek zarządu stołecznego Radia Kolor. Dziennikarka lubelskiego radia Puls, TVP 3, Radia Kolor, Programu III Polskiego Radia. Była dyrektor wydawnicza ViMedia. W latach 2008-2009 rzecznik prasowa i dyrektor marketingu Telewizji Polskiej S.A. Wykładowca w Akademii Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku – wystąpienia publiczne i budowanie marki osobistej. Szkolenia między innymi dla: A&P Brands,Wolters Kluwer, Dominet Bank, Kancelaria Prezydenta RP, Ministerstwo Infrastruktury, Telekomunikacja Polska, Raben, Urzędy Miasta Stołecznego Warszawy, Orange, Bałtycki Terminal Kontenerowy, Kopex Machinery, Braster, Polskie Radio, Polski Instytut Dyplomacji, Personal Reactor, Akademia Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych., Grupa WP, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Radosław Czekan

Półfinalista Uniwersyteckich Mistrzostw Świata w Debatowaniu (EFL), sędzia międzynarodowy i krajowy formatu brytyjskich debat parlamentarnych.

Zawodowo zajmuje się szkoleniem dorosłych i młodzieży z debat publicznych, argumentowania i krytycznego myślenia. W ramach Warsaw Euro-Atlantic Summer Academy (College of Europe) szkolił polityków, urzędników wyższego szczebla i przedstawicieli biznesu ze strategii w debatach publicznych, a pracowników <abbr title=”Bank Zachodni WBK”>BZWBK</abbr> zapoznawał z wykorzystaniem debat w korporacjach i lokalnych społecznościach. Razem z Fundacją Polska Debatuje od 5 lat działa na rzecz budowania sieci klubów debat na czołowych uniwersytetach i w liceach. Tylko w ostatnich miesiącach moderował 20 eksperckich debat konsultacyjnych w ramach projektu „Wdrażanie Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych – wspólna sprawa”, a obecnie jest nauczycielem retoryki w <abbr title=”International Baccalaureate ®”>IB</abbr> World School Raszyńska w Warszawie. Swoją wiedzą, doświadczeniem i pasją do debatowania podzielił już się z ponad 4 000 uczestników prowadzonych przez niego szkoleń i debat. W ramach współpracy proponuje warsztaty dla zespołu, konsultacje oraz indywidualne zajęcia czy symulacje debat, sesji plenarnych i przemówień perswazyjnych.

 

Mariusz Zagórski

Doktor nauk humanistycznych, filolog klasyczny, literaturoznawca, wykładowca w Instytucie Filologii Klasycznej UW, gdzie prowadzi m.in. zajęcia z kreatywnego pisania i sztuki pisania przemówień, doradca i trener w zakresie komunikacji i wystąpień publicznych.

Gościł z wykładami na wielu renomowanych uniwersytetach, m.in. w Oksfordzie, Berlinie i Rzymie, działa w sieci European Speechwriter Network, prowadzi stronę Sztuka Pisania Przemówień: facebook.com/SztukaPrzemawiania.

 

Piotr Szefer

Trener retoryki, wystąpień publicznych i autoprezentacji. Od 7 lat prowadzi szkolenia dla przedstawicieli świata biznesu, polityki, nauki i sportu. Pasjonat rywalizacji – tej na boisku oraz tej na słowa.

Doświadczenie zdobywał między innymi pracując jako spiker piłkarskiej reprezentacji Polski, prezenter telewizyjny oraz prawnik na sali sądowej. Laureat konkursów krasomówczych i turniejów debatanckich. Szczególnie zainteresowany komunikacją niewerbalną, technikami przyciągania i utrzymywania uwagi odbiorców oraz erystyką w debacie publicznej.