Szkolenia

Każde
nasze szkolenie krojone jest na miarę konkretnego klienta, według jego potrzeb. Zajęcia odbywają się zarówno w grupach, jak i indywidualnie. Oto przykładowe rodzaje kursów, jakie oferuje Akademia Retoryki.

  • Sztuka publicznego przemawiania
  • Radzenie sobie ze stresem podczas wystąpień przed publicznością
  • Mowa ciała. Jak panować nad samym sobą
  • Budowa marki osobistej
  • Skuteczne występowanie w mediach
  • Metody prowadzenia negocjacji
  • Komunikacja międzypokoleniowa
  • Komunikacja międzykulturowa
  • Sztuka pisania przemówień

Nasi trenerzy przygotowują zarówno do wystąpień w języku polskim, jak i angielskim. Piszemy również przemówienia na zadany przez klienta temat.


Nasi wykładowcy

Aneta Wrona

Trenerka i konsultantka z wieloletnim doświadczeniem. Posiada bogatą praktykę biznesową i wieloletnią praktykę dziennikarską menadżerską i trenerską. Prowadzi autorskie warsztaty i sesje coachingowe z wystąpień publicznych i komunikacji dla firm, przedstawicieli biznesu, dziennikarzy i polityków. Jest też specjalistką do spraw kreowania medialnego wizerunku.

Doświadczenie trenera i coacha zdobywała w firmach: Katarzyna Korpolewska Profesja Consulting, gdzie prowadziła szkolenia z zarządzania, komunikacji i negocjacji i Sandler Training International, instytucie specjalizującym się w zaawansowanych technikach sprzedaży. W 2010 wykładała w Szkole Głównej Handlowej Innowacyjne Techniki Sprzedaży, od 2012 wykładowca w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa imienia Heleny Chodkowskiej w Warszawie. Wieloletnia dyrektor programowa i członek zarządu stołecznego Radia Kolor. Dziennikarka lubelskiego radia Puls, TVP 3, Radia Kolor, Programu III Polskiego Radia. Była dyrektor wydawnicza ViMedia. W latach 2008-2009 rzecznik prasowa i dyrektor marketingu Telewizji Polskiej S.A. Wykładowca w Akademii Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku – wystąpienia publiczne i budowanie marki osobistej. Szkolenia między innymi dla: A&P Brands,Wolters Kluwer, Dominet Bank, Kancelaria Prezydenta RP, Ministerstwo Infrastruktury, Telekomunikacja Polska, Raben, Urzędy Miasta Stołecznego Warszawy, Orange, Bałtycki Terminal Kontenerowy, Kopex Machinery, Braster, Polskie Radio, Polski Instytut Dyplomacji, Personal Reactor, Akademia Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych., Grupa WP, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Aneta Wrona

Lidia Jabłonowska

Doktor nauk ekonomicznych i absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, studiów doktoranckich w Instytucie Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Od wielu lat specjalizuję się w zagadnieniach szeroko rozumianej komunikacji w biznesie. Moje zainteresowanie tą dziedziną zaczęło się podczas studiów w Wirtschaftsuniversitaet-Wien oraz na Uniwersytecie w Bayreuth. Jako starszy wykładowca SGH, wieloletni konsultant i trener firm doradczych oraz certyfikowany tutor chętnie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem z różnymi środowiskami zawodowymi, np. z prawnikami, urzędnikami administracji publicznej, bankowcami, a ostatnio – z pracownikami służby zdrowia i organizacji pozarządowych. Przez dwa lata na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie prowadziłam seminaria ze studentami jako visiting professor. Mam kilkuletnie doświadczenie dziennikarskie. Uprawiam sport – amatorsko, przyjemność sprawia mi projektowanie ogrodów. Marzę o tym, aby udać się w długą podróż do najpiękniejszych ogrodów świata.

Lidia Jabłonowska

Mariusz Zagórski

Doktor nauk humanistycznych, filolog klasyczny, literaturoznawca, wykładowca w Instytucie Filologii Klasycznej UW, gdzie prowadzi m.in. zajęcia z kreatywnego pisania i sztuki pisania przemówień, doradca i trener w zakresie komunikacji i wystąpień publicznych.

Gościł z wykładami na wielu renomowanych uniwersytetach, m.in. w Oksfordzie, Berlinie i Rzymie, działa w sieci European Speechwriter Network, prowadzi stronę Sztuka Pisania Przemówień: facebook.com/SztukaPrzemawiania.

Mariusz Zagórski

dr Agnieszka Kowalczewska

Wykładowca, certyfikowany trener grupowy, coach, dziennikarka

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW oraz dyplomowany trener grupowy Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej i Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Absolwentka Instytutu Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Była dziennikarka TVP S.A., Tygodnika Newsweek Polska oraz Tygodnika Polityka.

Jest założycielką Instytut Edukacji i Psychoterapii REDMAN, gdzie równolegle z działalnością naukowo-dydaktyczną prowadzi szkolenia, warsztaty oraz sesje indywidualne w obszarze rozwoju osobistego, komunikacji interpersonalnej, kreowania marki osobistej, komunikacji międzykulturowej oraz coachingu kariery. Wykłada m.in w Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Prowadziła zajęcia ze studentami w języku polskim i angielskim.

Specjalizuje się w kreatywnym podejściu do komunikacji w organizacjach, rozwoju umiejętności interpersonalnych i psychospołecznych, sztuce prezentacji i wystąpień publicznych. W swojej pracy wykorzystuje teorię i praktykę terapii Gestalt, psychodramę oraz pracę z ciałem.

dr Agnieszka Kowalczewska