Przejdź do treści

WebinARy

Zapraszamy na kolejną serię bezpłatnych webinarów!

Spotykamy się co wtorek o godzinie 18.30 i 20.15.
Przygotowaliśmy dla Was kilkadziesiąt godzin praktycznej wiedzy, którą przekażą Wam nasi najlepsi trenerzy.

Nie jesteś w stanie być z nami na żywo we wtorek? Nic straconego! Każda osoba, która zapisze się na webinar, otrzyma później link do jego nagrania.

Z kim się widzimy? Zapisz się już dzisiaj! 🙂

Na przygotowanie CV i listu motywacyjnego czas jest praktycznie nieograniczony. Możesz skorzystać z pomocy znajomego head-huntera lub starszej siostry i dopracować je w szczegółach. Rozmowa o pracę jest jednak jak egzamin na prawo jazdy – nikt “nie zda” jej za Ciebie.

Webinar poprowadzi Tomasz Racki, praktyk, który na rozmowach rekrutacyjnych „przegadał” dobre kilkadziesiąt godzin. Niektóre były tylko formalnością, niektóre „ciężką orką” i sprawdzianem wiedzy, a niektóre wywracały plany do góry nogami. Opowie o zabawnych sytuacjach, popularnych błędach i przede wszystkim zwiększeniu szans powodzenia w rekrutacji.

Jest takie powiedzenie, że jeżeli wychodzisz z negocjacji, nie wiedząc, kto wygrał, to najprawdopodobniej nie jesteś to Ty. I tak samo możemy powiedzieć o wszelkich spotkaniach o stawkę z często bardziej doświadczonym rozmówcą np.: przełożonym, wykładowcą, rekruterem czy wygadanym znajomym.

Na webinarze poznasz najbardziej praktyczne błędy i niewiedzę, które osłabiają Twoją pozycję w dyskusji nawet jeszcze zanim się ona zaczęła. 

„Ja panu nie przerywałem”, „co Ty, młoda, wiesz o życiu”, „bzdury opowiadasz”. Codziennym dyskusjom często daleko do kulturalnych debat. Im ostrzejszy spór, tym mniej w nim miejsca na racjonalną wymianę zdań. Co zrobić, gdy naszemu rozmówcy zależy tylko na tym, by postawić na swoim? I jak rozpoznać nieuczciwą argumentację?

Czasami po prostu nie warto, ale czasami trzeba dyskutować z manipulatorem, kłamcą, czy ignorantem.

Kto z nas nie doświadczył tremy przed ważnym przemówieniem czy innym występem? Zdolność jej opanowywania zdecydowanie jest jedną z najważniejszych umiejętności miękkich w dzisiejszych czasach.

W dzisiejszym świecie pełno jest manipulacji — mamy z nią do czynienia niemal na każdym kroku. Aby sobie z nią radzić, trzeba poznać jej tajniki i nauczyć się ją rozpoznawać. Podczas webinaru skupimy się na technikach manipulacyjnych używanych w reklamach oraz polityce.

Czy stresujesz się przed ważnym spotkaniem biznesowym? Czy boisz się, że mimo tego, że jesteś świetnie przygotowany/przygotowana merytorycznie, to możesz nie dać rady atrakcyjnie głosowo przedstawić swojej prezentacji? Czy chciałbyś/chciałabyś, aby Twój głos był Twoją wizytówką?

Jeśli na chociaż jedno z pytań odpowiedziałeś/odpowiedziałaś tak, to ten webinar jest dla Ciebie. 

Obecnie często pracujemy w zespole, zarówno jako jego członkowie, jak i liderzy. Aby dana grupa osiągała zadowalające rezultaty, a przy tym utrzymywała dobre relacje — musimy zadbać o właściwą komunikację. Webinar przeznaczony jest dla osób, które na co dzień pracują z większą liczbą osób i chcą poznać metody, które ułatwią właściwe porozumiewanie się.

Mało kto lubi oglądać nagrania ze sobą w roli głównej.  Kamera nas zmienia – nie tylko z wyglądu, ale i charakteru. W dzisiejszych czasach dużo częściej niż kiedyś musimy powiedzieć dwa słowa do kamery. Choć teraz częściej niż do TV, to na social media. Jak zrobić to naturalnie i po nagraniu czuć się dobrze z tym, jak wypadliśmy? Pomoże w tym Remigiusz Kula, dziennikarz Canal+ Sport.

“Jezu, to już jutro” takie zdanie nie raz pada z ust kogoś, kto idzie następnego dnia na rozmowę o pracę albo wynajmować mieszkanie. Czy wystarczy wierzyć, że będzie dobrze? Naszym zdaniem lepiej się przygotować.

Zapraszamy na pierwszy webinar ze ścieżki negocjacyjnej!

Wpadasz na pomysł innowacyjnego rozwiązania lub produktu. Zamierzasz założyć wymarzony startup, lecz nagle orientujesz się, że do tego wszystkiego będziesz potrzebować wsparcia… inwestora. Tylko jak go właściwie przekonać? 

Podstawowym problemem startuperów jest mówienie do inwestorów przez pryzmat własnej perspektywy, co znacząco obniża szanse na uzyskanie finansowania. 

W pracy czasem negocjuje nam się łatwiej niż z przyjacielem, a z druga połówką trudniej niż z handlarzem na bliskowschodnim targu. Przed koniecznością mniejszych lub większych negocjacji stajemy niemal każdego dnia. Nauczmy się zatem negocjować w zależności od okoliczności.

Asertywność jest umiejętnością, a nie cechą, więc można się jej nauczyć. Osoby asertywne to te, które potrafią jasno wyrazić swoje zdanie, przedstawić opinię, ale też wyrazić i przyjąć krytykę oraz pochwałę. Asertywność bywa wyzwaniem, ale jest wyzwoleniem.

Nieraz wiele gróźb pojawia się w naszej głowie podczas negocjacji z kimś upartym jak osioł. Możemy czuć frustrację oraz niechęć do kontynuowania rozmowy. Jak jednak nie dać się zapędzić w kozi róg i umieć znaleźć wyjście z nawet najbardziej kłopotliwej sytuacji?

Mówienie o sobie wielu ludzi przyprawia o dreszcze. Gdy już przyjdzie do autoprezentacji, większość z nich wygląda tak samo – przez co po chwili się je zapomina. Co jednak, gdy zależy nam, by w kilka chwil wyróżnić się z tłumu? Jak zrobić dobrą autoprezentację, którą inni zapamiętają?

Jazdy na rowerze nie nauczysz się z książek, pływania zresztą też. Dlaczego miałoby się to udać z negocjacjami? Teoria, teorią, ale trzeba negocjować w praktyce, codziennie. O rzeczy małe i duże.

ABC wystąpień publicznych

Emisja głosu

Podstawy obrony przed manipulacją

Sztuka skutecznej komunikacji

Prowadzenie eventów

Prowadzenie projektu społecznego, działalności gospodarczej czy zarządzanie zespołem ludzi na uczelni – wszystkie te działania wymagają od nas wysokiej jakości zdolności komunikacyjnych. Często pomimo otwartości, chęci do współpracy i realnego zaangażowania w prowadzony projekt nie osiągamy w nim takich efektów, jakie sobie założyliśmy. Jednym z powodów mogą być błędy w komunikacji ze współpracownikami, które wpływają zarówno na efektywność pracy jak i na relacje. Dlatego w tym webinarze poznasz 10 zasad dobrej komunikacji lidera z grupą, aby maksymalnie wykorzystać potencjał Twojego zespołu.

Młode pokolenie relacjonuje swoje życie na portalach społecznościowych, słucha muzyki ze Spotify, rozmawia ze sobą przez komunikatory internetowe, czyta ebooki. Jest zorientowanie głównie na siebie i na swoim rozwoju. Można je opisać słowami: nowość, innowacja, szybkość, zmiana, elastyczność. Jest bezpośrednie, swobodne, skraca dystans w komunikacji. Zdecydowanie można zauważyć w młodym pokoleniu większe skupienie na sobie i na swoich potrzebach.

Odwiedzaj naszą stronę regularnie, ponieważ już szykujemy zapisy na kolejne webinary! 

Masz pytanie odnośnie webinarów?
Napisz do koordynatorki projektu na adres:
o.niedorys@akademiaretoryki.pl.

Zapraszamy do obserwowania naszych profili w social mediach:

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.