WebinARy – Akademia Retoryki Igora Zalewskiego
Przejdź do treści

WebinARy

Zapraszamy na kolejną serię bezpłatnych webinarów! 

Spotykamy się co wtorek o godzinie 18.30 i 20.15.
Przygotowaliśmy dla Was kilkadziesiąt godzin praktycznej wiedzy, którą przekażą Wam nasi najlepsi trenerzy.

Nie jesteś w stanie być z nami na żywo we wtorek?
Nic straconego! Każda osoba, która zapisze się na webinar, otrzyma później
link do jego nagrania.

Z kim się widzimy? Zapisz się już dzisiaj! 🙂

Chcesz zagaić? Zależy Ci na poznaniu kogoś? Ciąży Ci niezręczna cisza?

Rozmowa to rzemiosło, którego można się nauczyć, w zgodzie ze sobą, swoją autentycznością.
Jak każde rzemiosło, gdy doskonalone, może stać się sztuką.

Podczas webinARu dowiesz się:

Przygotowanie to jeden z ważniejszych elementów dobrego wystąpienia. Bez niego nie jesteśmy w stanie w pełni wykorzystać swojego potencjału i zadbać o nasz własny komfort. Webinar będzie pierwszym z serii “ABC wystąpień publicznych” i pozwoli słuchaczom efektywnie wprowadzać do swoich przemówień techniki poznane na kolejnych spotkaniach.

Podczas webinARu dowiesz się:

Praca konferansjera przypomina fach maszynisty albo pilota. Jeśli dobrze robisz swoją robotę, to wszyscy są zadowoleni, ale nikt nie zwraca na ciebie szczególnej uwagi. Jeśli natomiast coś spartolisz – ludzie rzucają zgniłymi pomidorami, a ty masz na głowie inspektorat i prokuraturę.

Podczas webinARu dowiesz się:

Wydaje Ci się, że aby być dobrym mówcą, musisz być ekspertem w danej dziedzinie? Chcesz być wiarygodny w swoich przemówieniach? Uwierz nam, że niekoniecznie, musisz być do tego sędziwym profesorem lub generałem. Wiarygodnym może być każdy, kto wie jak to zrobić, a właśnie tego nauczymy Cię podczas webinaru!

 Podczas webinARu dowiesz się:

Jak przebić się z komunikatem? Jak skupić uwagę na tym, co ważne? Jak angażować skutecznie i sensownie?

Czy zdarza Ci się zabierać głos podczas zebrań, na spotkaniach, przemawiać publicznie lub prezentować? A może chciałabyś/chciałbyś to robić lepiej? Kluczowe obecnie jest nie tylko opracowanie treści i formy. Wyzwaniem staje się skupienie i utrzymanie uwagi dłużej niż przez kilka minut.

Podczas webinARu dowiesz się:

Początek i koniec naszego wystąpienia to dwa momenty szczególnie istotne – zarówno dla nas jak i dla odbiorców. Wtedy publiczność jest najbardziej skupiona i słucha nas najchętniej. Warto wykorzystać ten fakt i zadbać o odpowiednie przygotowanie do przemówienia. Dzięki temu będzie nam zdecydowanie łatwiej robić dobre wrażenie i być lepiej zapamiętanym.

 Podczas webinARu dowiesz się:

Na co dzień dbamy o wiele rzeczy: o włosy, paznokcie, ubiór, o to co i jak jemy. Chodzimy do lekarza by kontrolować stan naszego organizmu. A czy kiedykolwiek zastanawiałaś/zastanawiałeś się nad tym, że o głos też powinniśmy dbać? W końcu używając go codziennie możemy go nieświadomie narazić na wiele szkodliwych czynników.

Tak jak wzrok, głos mamy jeden. Wyobrażasz sobie jak zmieniłoby się Twoje życie gdyby nagle go zabrakło? Wysłuchaj webinaru, jeśli chcesz poznać tajniki dbania o głos, tak aby zawsze był on mocny i barwny. Porozmawiamy o tym czym jest higiena głosu i dlaczego jest tak ważna dla każdego z nas. Pokażemy Ci, jak codziennie, dzięki prostym czynnościom, możesz świadomie zadbać o głos oraz zaprezentujemy ćwiczenia, które możesz sama/sam wykonywać w domu.

Podczas webinARu dowiesz się:

Jedna z podstawowych zasad skutecznego przemawiania określa, że powinno mieć ono, tylko i aż, jeden cel. W praktyce, często mamy jednak trudności z określeniem charakteru (typu) naszego wystąpienia.

Poza tym, zazwyczaj niezależnie od tego, czy mamy wygłosić prezentację konferencyjną, przemówienie sprzedażowe, czy inspiracyjnego keynote speecha, nasze przygotowanie wygląda bardzo podobnie.

 Podczas webinARu dowiesz się:

Informacja zwrotna to jedno z najczęściej wykorzystywanych przez nas narzędzi w pracy lub szkole. Na skutecznym feedbacku powinno zależeć zarówno liderom zespołów, jak i osobom tworzącym wspomniane zespoły. Właściwa informacja zwrotna jest niezbędna nie tylko do tworzenia dobrych relacji z ludźmi, ale przede wszystkim – wpływa pozytywnie na zaangażowanie i motywację.

Podczas webinARu dowiesz się:

Twoja mowa jest Twoją wizytówka. Dbając o wyrazistość wymowy, wykazujesz szacunek do swojego rozmówcy czy słuchacza. Czy na co dzień przywiązujesz odpowiednią uwagę do swojej dykcji? Chciałabyś/Chciałbyś ją poprawić?

 Podczas webinARu dowiesz się:

Błędy wymowy, czyli zniekształcenia czy nowe twory słowne, wynikają najczęściej z niewiedzy bądź niewłaściwych wzorców. Wszyscy się z nimi zetknęliśmy. Dbając o jakość naszej mowy, warto mieć świadomość, które zwroty lub wyrazy nie są poprawne.

Podczas webinARu dowiesz się:

Dobre wystąpienie jest jak dobry spektakl – wszyscy wiemy, że jest przygotowane, ale chcemy wierzyć, że powstaje spontanicznie tu i teraz.

Nikt nie chce być przekonywany przez zawodowego mówcę. Zamiast tego coraz częściej u występujących ceni się „autentyczność”. Ale co to właściwie znaczy? I dlaczego niektórzy mówcy wydają nam się „nieszczerzy”?

 Podczas webinARu dowiesz się:

Jak żartować, by się śmiali? Jak żartować, by być zabawnym, a nie śmiesznym?
Czy warto żartować podczas prezentacji i wystąpień? A może lepiej nie, bo to ryzykowne?

Odpowiedzi znajdziesz podczas webinarium, na którym:

– poznasz lepiej swoje poczucie humoru, by wiedzieć, jak żartować z innymi;
– dowiesz się, po co żartować, aby zawsze wiedzieć, czy to dobry moment;
– poznasz narzędzia, dzięki którym budzenie humoru będzie łatwiejsze.

Po webinarze będziesz:

Znasz ten moment, gdy czekając na spotkanie, patrzysz w oczy klienta i widzisz, że jest jeszcze bardziej skrępowany niż Ty?

Jazda windą z przełożonym, nerwowe oczekiwanie z obcymi ludźmi na spóźnialskich czy poznanie rodziców drugiej połówki. To wszystko sytuacje, w których pierwsze wrażenie i sprawny small talk są nieocenione!

 Podczas webinARu dowiesz się jak „w windzie”:

Odwiedzaj naszą stronę regularnie, ponieważ już szykujemy zapisy na kolejne webinary! 

Masz pytanie odnośnie webinarów?
Napisz do koordynatorki projektu na adres:
o.niedorys@akademiaretoryki.pl.

Zapraszamy do obserwowania naszych profili w social mediach:

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.