WebinARy

Witamy w strefie naszych bezpłatnych webinARów! Przygotowaliśmy dla Was cykl wydarzeń, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do spędzania z nami wtorkowych wieczorów – obiecujemy, że nie będziecie się nudzić 🙂
Już teraz zapiszcie się na interesujące Was webinARy – zrobicie to całkowicie za darmo!
Do zobaczenia online 😊

.

Nowoczesna mowa ciała

Mowa ciała to jeden z najważniejszych elementów każdego mówcy. To ona ma szczególny wpływ na pierwsze wrażenie, jakie robimy na publiczności – w końcu mowę ciała da się ocenić od samego początku wystąpienia.

Webinar będzie skoncentrowany na nowoczesnym podejściu do mowy ciała podczas dużych wystąpień  i mniejszych prezentacji. 

Po nim będziesz właściwie rozumieć mowę ciała i poznasz wskazówki do efektywnego wykorzystywania jej w praktyce.

Podczas webinARu dowiesz się:

Oddech w mowie

Czy zdarzyło Ci się wygłaszać ważną dla Ciebie przemowę i czuć, że brakuje Ci tchu? Czy czułeś/czułaś, jak zaciska Ci się gardło i nie możesz wydusić z siebie ani słowa? A może Twój oddech był zbyt szybki, niespokojny i zepsuł Twoje 5 minut? 
Webinar „Oddech w mowie” pozwoli Ci poznać skuteczne ćwiczenia kształtujące prawidłową technikę oddychania.

Podczas webinARu dowiesz się:

Storytelling, czyli jak uwieść słuchacza

Jak najłatwiej nawiązać relację ze swoim rozmówcą? Czy chciałabyś/chciałbyś, aby publiczność słuchała Cię z pasją i entuzjazmem?

Sztuka opowiadania działa i pomaga nam w nawiązywaniu nowych znajomości oraz dbaniu o te, które są dla nas ważne. WebinAR nauczy Cię opowiadania historii w sposób autentyczny i naturalny.

Podczas webinARu dowiesz się:

Improwizacja. Błyskawiczne planowanie wypowiedzi

Co zrobić, gdy na przygotowanie wypowiedzi jest niewiele czasu? 
Jak nie stracić twarzy, gdy w ogóle go nie ma?

Żaden dar, ani wrodzony talent nie są potrzebne, by pod presją czasu mówić płynnie i z sensem. Celem webinaru będzie przedstawienie sprawdzonych metod na błyskawiczne zaplanowanie spójnej wypowiedzi. Uczestnicy poznają kilka sposobów na uporządkowanie swojego wystąpienia, przydatnych zarówno w sytuacjach biznesowych, jak i przy mniej oficjalnych okazjach.

Podczas webinARu dowiesz się:

Na "ty" czy po nazwisku?

Imię i nazwisko to oczywista i podstawowa informacja identyfikująca nas w grupie ludzi. Dawniej, kto znał imię danego człowieka lub nazwę rodu, z którego on pochodził, wiele wiedział. Dlatego nie każdy chciał wówczas ujawniać swoją tożsamość.

Obecnie kwestie dotyczące imion i nazwisk wiążą się z innymi problemami. Jakimi? Aby poznać te zagadnienia, serdecznie zapraszamy do udziału w webinARze.

Podczas webinARu dowiesz się:

Strategia skutecznej argumentacji

Mieliście kiedyś problem z przekonaniem rozmówcy do swojej racji? Jeśli nasze negocjacje bywają długie i męczące, warto zadać sobie pytanie, czy na pewno odpowiednio formułujemy argumenty i dostosowujemy je do drugiej strony dyskusji.

Podczas webinaru dowiesz się:

Anatomia fake newsów, czyli jak rozpoznać fałszywe informacje?

Podczas webinARu dowiesz się:

Budowanie napięcia w wystąpieniu

Czy wiesz co różni kasowy film od tego, z którego ludzie wychodzą po 30 minutach? Albo światowy bestseller od książki, która nawet trzeci raz przeceniona, nie może znaleźć nabywcy? Czy wreszcie doskonałego mówcę – polityka, nauczyciela, czy nawet wujka – od człowieka, którego słowa działają jak leki nasenne?

Jest to umiejętność budowania napięcia!

Każda historia może być opowiedziana na nieskończenie wiele sposobów. Nie wynika to tylko z możliwej różnicy w doborze słów, pracy głosem, czy gestykulacji. Sposoby różnią się przede wszystkim strukturą, która może pozwolić na zbudowanie odpowiedniego dla historii napięcia.

Podczas webinARu dowiesz się:

Dykcja - od samogłoski do akcentu

Niejednokrotnie słyszałaś/słyszałeś, że warto ćwiczyć dykcję? Bez zająknięcia – zgadzamy się!
Ale czy wiesz, że dykcja to nie tylko łamańce językowe? Wiesz od czego rozpocząć jej ćwiczenia? Masz świadomość co wpływa na prawidłową dykcję?

Podczas webinARu dowiesz się:

5 pomysłów na nowoczesny PR w twojej organizacji

Chciałabyś/chciałbyś, aby Twoja firma/instytucja stała się gwiazdą PR-u? Weź udział w webinARze i zrób pierwszy krok w tym kierunku!

Podczas webinARu dowiesz się:

Przemawianie w biznesie – kiedy i jak wykorzystywać moc słów w zarządzaniu.

Przemawianie to jedno z podstawowych zajęć dobrego menadżera. Niestety często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele zależy od tego, co, jak i czy w ogóle mówimy. Jeżeli prowadzisz firmę lub organizację pozarządową, kierujesz zespołem, zajmujesz się marketingiem albo sprzedażą, ten webinAR jest dla Ciebie!
Dowiedz się, jak dzięki mocy słów motywować zespół, budować wizerunek organizacji i każdego dnia osiągać swoje cele.

Podczas webinARu dowiesz się:

Jak mówić krótko, zwięźle oraz barwnie

Jak mówić do rzeczy, ale i tak, żeby chciano nas słuchać? Jak styl naszego języka może wspierać przekaz? Jakich zabiegów retorycznych używać, aby dać sobie szansę na dotarcie do słuchaczy efektywnie i z wdziękiem?

Podczas webinARu dowiesz się:

Co robić, by publiczność nas lubiła?

Nasze przemówienia są dobre jedynie wtedy, kiedy tak o nich myśli publiczność. Mówcom powinno zależeć na tym, by zrobić odpowiednie wrażenie na odbiorcach, a następnie utrzymać ich uwagę podczas prezentacji.
Przedstawimy metody aktywizacji słuchaczy i budowania wizerunku kompetentnego, przyjaznego mówcy.

Podczas webinARu dowiesz się:

Wprost, nie wprost – szczerość i kurtuazja w komunikacji międzykulturowej

Jednym z największych wyzwań w komunikacji międzykulturowej jest określenie obszarów i sytuacji, w których nasi rozmówcy mówią wprost to, co myślą, oraz tych, w których informacje przekazuje się między wierszami.
Podczas tego webinARu dowiesz się, jak dobrze przygotować się do rozmów w środowisku międzynarodowym, jak odczytywać ukryte sygnały, jak nie dać się zbić z tropu, a przede wszystkim, jak unikać popełniania faux pas.

Podczas webinARu dowiesz się:

Jak walczyć z tremą?

Stres przed wystąpieniami publicznymi to coś co może nas paraliżować na samą myśl o nim. Często jest to powód, przez który ludzie rezygnują z prezentowania. Niewiele osób jednak wie, że ze stresem można sobie poradzić – trzeba jedynie poznać dobry sposób na zmianę myślenia w tym temacie.

Podczas webinARu dowiesz się:

Jak trafiać do ludzi, a nie w nich? O stylach osobowości

Jak porozumieć się z tymi, którzy różnią się od nas wrażliwością oraz sposobem komunikacji? Czy w ogóle możliwe jest nawiązanie takiej nici porozumienia, by nie zrywała się pod byle pretekstem?

Tak, z pomocą przychodzą style osobowości DISC!

Zapraszamy do poznania 4 podstawowych stylów osobowości i na trening rozpoznawania ich u ludzi (również wtedy nim w ogóle zdążą się odezwać)!

Podczas webinARu dowiesz się:

Już wkrótce znajdziecie tu więcej darmowych webinARów.
Zachęcamy do śledzenia naszej strony

Masz pytania dotyczące naszych webinARów?
Napisz do koordynatorki projektu – Olgi Niedorys.
Adres e-mail: o.niedorys@akademiaretoryki.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Na nasze dotychczasowe webinARy zapisało się prawie 1500 osób! Uczyliśmy Was mowy ciała, argumentacji, komunikacji międzykulturowej, negocjacji i budowania sieci towarzyskiej.

Nasi niezawodni trenerzy ponownie gotowi są pomóc Wam w zgłębianiu tajników przepięknej sztuki retoryki! Zapraszamy na webinARy, które pomogą Wam rozwijać się jako mówcy oraz poszerzać wiedzę z zakresu wystąpień publicznych.

Już we wrześniu czekają na Was wykłady na temat pracy nad oddechem, improwizacji i strategii skutecznej argumentacji. Przygotujcie się na naukę sztuki błyskawicznej riposty, rozpoczynania wystąpień i przekonywania nieprzekonywalnych. Niedługo porozmawiamy również o radzeniu sobie z tremą, pracy z kamerą i wzbogacaniu języka.

Zachęcamy do zapisów na webinARy, wystarczy wypełnić formularz na stronie, a my przed wydarzeniem wyślemy Ci link do spotkania na platformie Zoom. Będzie również możliwość zadawania pytań naszym trenerom! A po nich – każdy zapisany uczestnik – dostanie od nas dostęp do nagranego webinARu, na obejrzenie którego będzie miał kilka dni. 🙂